SMS Kredyt

Czy poręczyciel musi spłacać kredyt

Często gdy podpisujemy umowę poręczenia dla jakiegoś kredytu, nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie mogą być tego konsekwencje. Ale z drugiej strony, jak tu odmówić prośbie o podżyrowanie kredytu członkowi rodziny, czy też przyjacielowi. Liczymy na to, że po prostu kredytobiorca będzie spłacał kredyt w terminie, a my dostaniemy tylko pismo z banku, że kredyt który poręczaliśmy został właśnie spłacony.

A tymczasem w życiu może być różnie. Nasz przyjaciel, który wziął kredyt, może przecież stracić pracę, może się rozchorować itp. A wtedy jak wiadomo, może on mieć problemy z terminową spłatą zadłużenia. W takim przypadku, bank może wymagać od poręczyciela, czyli od nas, aby spłacać zaciągnięty kredyt. A jeśli nie będziemy tego robić, wypowie umowę kredytową i odda sprawę do komornika, który może zająć nasze pobory. Nigdy nie dopuszczajmy do takiej sytuacji, gdyż bardzo powiększa to wszelkie koszty związane z kredytem.

REKLAMA:
Finanse, inwestycje, pożyczki, kredyty, oszczędzanie

Co więc robić gdy kredytobiorca nie spłaca kredytu i bank wzywa nas do zapłaty? Przede wszystkim musimy porozmawiać z Kredytobiorcą i uzgodnić z nim jak i czy zamierza spłacać zadłużenie. Jeśli nie możemy się z nim dogadać co do spłaty należy udać się do banku i zapoznać się dokładnie z sytuacją. Tzn. ile jest długu, jakie są zaległości itp. A później wraz z bankiem należy znaleźć najlepsze rozwiązanie tej sytuacji. Możemy rozłożyć kredyt na dłużej, możemy poprosić o odroczenie spłat kilku rat itp. Nie wolno bać się rozmowy z bankiem. Instytucji tej też zależy na odzyskaniu pieniędzy, więc zawsze można się z nią dogadać. O wszelkich ustaleniach informujmy kredytobiorcę. Może za jakiś czas, jego sytuacja finansowa się poprawi i zacznie znowu spłacać swoje zadłużenie. Wtedy też możemy starać się odzyskać wpłacone przez nas do banku pieniądze albo polubownie, albo w ostateczności oddając sprawę do Sądu.

Brak tagów.
    SMS Kredyt


    szybka po�yczka