SMS Kredyt

Czy pożyczki społecznościowe są bezpieczne

Zemanta Related Posts ThumbnailOsoby które nie chcą lub nie mogą pożyczyć pieniędzy w banku, szukają często różnych rozwiązań pozwalających na uzyskanie gotówki. Na całe szczęście możliwości jest bardzo dużo i z pewnością każdy znajdzie dla siebie idealne rozwiązanie. Najczęściej ludzie wybierają firmy pożyczkowe, które oferują pożyczki przez Internet. Jednakże wiele osób narzeka, że pomimo tego że pieniądze można uzyskać w nich bez problemu, szybko i bez zbędnych formalności, to jednakże koszty związane z takim produktem są dosyć wysokie. I jest to prawda, chociaż jak mówi wiele osób – lepiej zapłacić więcej ale mieć pieniądze szybko i bez kłopotów.

Ale jest jeszcze jedna alternatywa związana z pożyczeniem pieniędzy, a są nią pożyczki społecznościowe. Pożyczki takie, są możliwe do zaciągnięcia dzięki specjalistycznym portalom internetowym, na których można zgłaszać prośby o gotówkę, a jeżeli znajdą się osoby, które będą skłonne pożyczyć nam pieniądze, szybko pojawią się one na koncie osoby wnioskującej. Co więc należy zrobić, by skorzystać z takiej oferty? Przede wszystkim należy zarejestrować się na takim portalu. W naszym kraju najpopularniejszy jest serwis .pl. Po rejestracji należy zweryfikować jak najwięcej danych takich jak miejsce pracy, adres zamieszkania, telefon komórkowy, konto bankowe itp. jeśli jesteśmy po weryfikacji, możemy wystawić „aukcje” i podać prośbę o pożyczkę. Określamy wtedy ile pieniędzy chcemy pożyczyć, na jaki czas i jakie warunki proponujemy inwestorom. Jeśli znajdziemy inwestorów, którzy nam zaufają i pożyczą pieniądze, szybko nasze konto zostanie zasilone.

Czy takie pożyczanie jest bezpiecznie? Na pewno z punktu widzenia pożyczkobiorcy tak. Bo to oni otrzymują nie swoje pieniądze muszą je po prostu oddać. Ryzykują inwestorzy, którzy pożyczają swoje pieniądze ludziom, których zwykle nie znają i nigdy nie wiedzą, czy będą oni uczciwi. Bo pomimo tego, że serwisy oferujące pożyczki społecznościowe sprawdzają dokładnie przyszłych pożyczkobiorców, to jednak zawsze może się znaleźć osoba nieuczciwa, która będzie chciała zwyczajnie wyłudzić pieniądze i ich nie oddawać.

    SMS Kredyt


    szybka po�yczka