SMS Kredyt

Jak postępować w przypadku problemów ze spłatą kredytu/pożyczki?

Problemy finansowe, mogą dopaść każdego. Powodów może być zresztą wiele. Strata pracy, choroba w rodzinie, niespodziewany wypadek. Zazwyczaj wiąże się to po pierwsze z brakiem dochodów, lub znacznym jej ograniczeniem. A tu przecież żyć trzeba. O wiele łatwiej jest tym, którzy znaleźli się w takiej sytuacji i nie mają żadnych kredytów czy pożyczek. Ale gdy zobowiązania wobec banków są, wtedy nie przedstawia się to zbyt kolorowo. Szczególnie, jeśli nie mamy oszczędności, a niezdolność do pracy, lub jej brak przeciąga się dłuższy czasu. Co więc robić, aby bank nie zajął nam mieszkania, nie zabrał samochodu, lub nie obciążał płatnościami poręczycieli?

Przede wszystkim należy z bankiem rozmawiać. Nie wolno zaszyć się we własnym domu i liczyć, że jakoś to będzie. W takim przypadku, bank wyśle nam przypomnienie, później drugie. Jeżeli nie będziemy płacić w dalszym ciągu, wypowie nam umowę kredytową i egzekucją długu zajmie się komornik. A to sprawia, że dodatkowo wzrastają koszty obsługi zadłużenia, gdyż komornik też będzie chciał zarobić.

Dlatego najlepiej udać się do banku, przedstawić swoją sytuację i wspólnie można znaleźć najlepsze rozwiązanie. Można przecież odroczyć termin spłaty, można wydłużyć okres spłat, przez co raty będą niższe i będziemy w stanie je regulować. Sposobów jest wiele i zazwyczaj są one dobierane w sposób indywidualny, podczas spotkania klient – bank. Najważniejsze, aby obie strony wykazały się dobrą wolą i szukały najlepszego rozwiązania.

Jest jeszcze jeden sposób, na uniknięcie problemów spowodowanych chwilowym brakiem gotówki na ratę. Możemy skorzystać z oferty firm finansowych zaciągnąć szybką pożyczkę gotówkową, dzięki której będziemy w stanie szybko dostać pieniądze i spłacić ratę. Ale należy pamiętać, że to rozwiązanie jest dobre tylko w przypadku, gdy spodziewamy się zastrzyku finansowego i będziemy mogli pożyczkę szybko spłacić. W innym przypadku, możemy wpaść w tzw. „pętlę kredytową”, czyli na spłatę kredytów i pożyczek, musimy zaciągać kolejne, a to szybko doprowadzi nas do finansowej ruiny.

    SMS Kredyt


    szybka po�yczka